Szkolenia z księgowości dla amatorów

Starając się o podniesienie swoich kwalifikacji zawodowych nie raz staramy się o jakieś przyzwoite szkolenie w tym kierunku. Czasami z takimi propozycjami przychodzą do nas urzędy pracy. Niekiedy jednak sami jesteśmy zmuszeni do poszukiwania jak najlepszych rozwiązań dla siebie. Wiadomo bowiem że nikt za nas nie przeżyje naszego życia tak samo jak nikt nie zbuduje za nas naszej przyszłości.

ksiegowoscWiadomo także, że każda nowa umiejętność może stać się nieoczekiwanie dla nas kluczem do sukcesu. Nawet jeśli jesteśmy czystymi amatorami danej umiejętności, to jeśli tylko będzie nam sprzyjał los, to wówczas może okazać się dość szybko, że to co potencjalnie było dla nas „hobbystycznym” zajęciem, stanie się zawodem, który będziemy wykonywali z zadowoleniem i z prawdziwą osobistą satysfakcją.

Czy księgowość to matematyka?

Dzisiaj poświęcę słów kilka tematowi jakim jest szkolenie z księgowości dla amatorów.

Kim jest amator? Na pewno nie jest to profesjonalista. Po co amatorowi kurs księgowości? Otóż, wiedza taka jest wręcz uniwersalna i w dobie problemów z zatrudnieniem każda umiejętność się liczy.

Znane są także historie z takich kursów, które opowiadają o tym, jak niewinny kurs dla amatorów stał się przygodą życia i ścieżką kariery dla ludzi, których zawody są trudne dla rynku.

Szkolenia z księgowości pokazują praktycznie, że ekonomia to nie wyższą matematyka, ale podstawowe działania plus logiczne myślenie. Z drugiej strony znajomośc\ć statystyki też bywa na niektórych stanowiskach związanych z tym zawidem przydatna.

Należy podkreślić, że szkolenia z księgowości dla amatorów pojawiają się bardzo rzadko wśród ofert – różne stowarzyszenia i związki skupiające zawodowych księgowych nie chcą tracić czasu i energii dla nieprofesjonalistów, gdyż nie nadążają ze szkoleniem zawodowych księgowych w związku z ciągłymi zmianami przepisów.

Wiadomo, że każda wiedza może się przydać – czasami możemy zdecydować się na samozatrudnienie i wówczas znajomość księgowości okazać się może bardzo przydatne.  Tak czy owak, znajomość matematyki jeszcze nigdy, nikomu nie zaszkodziła.