Znaczenie geometrii w projektowaniu czcionek

czcionkaPojęcie geometrii wykorzystywanej między innymi w projektowaniu, jest znane od wieków. W końcu nawet wiele elementów w budowie wszechświata jest opartych na geometrii. Dzięki temu wydaja się niejako „doskonałe” w swym kształcie. Do tego celu również wykorzystuje się geometrię w projektowaniu czcionek, na podstawie których powstają na przykład litery przestrzenne wykorzystywane w reklamie.

Znajdź najlepsze projekty witryn, a na nich przykłady ciekawej typografii. Na stronach takich jak Dribbble możesz odszukać mnóstwo inspiracji graficznych dla swojej czcionki. Dzięki temu dowiesz się, co jest na topie w świecie designu: geometryczne fonty, czy może prosta czcionka. Wśród obecnie panujących trendów z pewnością warto wymienić flat design (projektowanie płaskie).

Naturalna jakość

Geometria jest nazywana naturalnym wyznacznikiem jakości. Sprawia, że poszczególne elementy projektu, na przykład czcionki, wyglądają harmonijnie i przyciągają wzrok potencjalnych klientów oraz zatrzymują go na dłużej. Zarówno początkujące firmy, jak i wielkie korporacje stosują się do tej zasady stosowania geometrii, by przyciągnąć uwagę do swego produktu czy projektu. Piękno i harmonia są częścią natury i człowieka i dlatego tak chętnie do niej lgniemy. Najbardziej wydajne elementy stworzone przez człowieka, oparte są na zasadzie geometrii. Podobnie jest z czcionką, która o wiele lepiej oddziałuje na podświadomość, jeżeli jest stworzona w oparciu o naturalne zasady.

Litery 3D

Litery przestrzenne niosą za sobą nie tylko przekaz treści, jak na przykład hasło reklamowe, ale także mogą oddziaływać na podświadomość. Nawet najciekawiej zaprojektowana czcionka bez użycia zasad geometrii, nie będzie miała takiej wydajności. Osoby zajmujące się tworzeniem czcionek doskonale o tym wiedzą i pamiętają o tak zwanym złotym podziale i innych zasadach panujących w naturze. Nie trzeba więc wymyślać niczego nowego, a zastosować to, co już stworzono setki lat temu i co skutecznie oddziałuje na potencjalnych klientów.

A gdzie zamówić litery przestrzenne?